FOTO/ Shpërthen zjarri në Kuvend, Rama ja “mbath” me shpejtësi

Deputetët e Partisë Demokratike ka bllokuar foltoren e parlamentit dhe kanë hedhur tymuese në parlament.

Një prej flakadanëve që ata kishin ka shpërthyer në flakë, ku në një moment është djegur dhe një nga tavolinat, por garda ka ndërhyrë direct duke e fikur.

Lindita Nikolla më pas ka njoftuar ndërprerjen e senacës, pasi kaluan projekt ligjet në parim me “Faleminderit miratohet”.

Publikuar nga Publik Media