Pjesa e parë/ Dy gola dhe karton i kuq në Barcelona-PSG

Janë mbyllur pjesët e para në dy sfidat e kthimit në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.

Barazim 1-1 në Barcelona-PSG pas 45 minutave të para, ku nuk mungoi spektakli. Raphinha kaloi në avantazh katalanasit në minutën e 13-të, ndërsa për parisienët barazoi Dembele në minutën e 40-të. Nga minuta e 30-të, Barcelona luan me 10 lojtarë, pasi Araujo u ndëshkua me të kuq.

Dortmund kryson 2-0 ndaj Atletico Madrid. Për gjermanët shënuan Brandt në minutën e 34-t dhe Maatsen në minutën e 39-të.

Publikuar nga Publik Media