Reagon për herë të parë Arbenita

Arbenita Ismajli, modelja e shquar nga Kosova, është përfshirë në një incident të tmerrshëm që ka rrëmbyer vëmendjen e publikut. Partneri i saj, i njohur publikisht si Fero, është arrestuar dhe tashmë po kryen një muaj paraburgim, i akuzuar për veprën penale “dhunë në familje”.

Vetëm një ditë pas ngjarjes së tronditshme, Arbenita u kthye në rrjetet sociale me një mesazh të shkurtër, por të fuqishëm në llogarinë e saj të Instagramit: “U ktheva”. Ajo ka zgjedhur të mos flasë më tej për incidentin, i cili ka shkaktuar zhurmë të madhe në media që prej ditës së djeshme.

Ngjarja, e cila u përshkrua nga mediat e Kosovës si një akt dhune të rëndë, ndodhi në shtëpinë e tyre në Gjilan. Konflikti mes Arbenitës dhe Feros u përkeqësua në mënyrë të frikshme, duke arritur deri në përdorimin e forcës fizike. Fero, jo vetëm që e ka dhunuar me grushte, por ka arritur edhe deri në shkatërrimin e telefonit të modeljes.

Në pasojë të asaj që ndodhi, Arbenita është larguar nga shtëpia e tyre, duke marrë me vete vajzën e tyre të vogël, Nina. Kjo histori i ka bërë të gjithëve thirrje për të qenë më të ndërgjegjshëm për dhunën në familje, duke kujtuar se asnjë person nuk duhet të qëndrojë në një mjedis të tillë të rrezikshëm.

Publikuar nga Publik Media