Rita Ora e vishet kuq e zi dhe ka një mesazh

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, bëri një hyrje madhështore në Festivalin e Filmit të Venecias të enjten.

Ajo u shfaq me tre pamje të ndryshme një ndër të cilat ajo me fustanin e kuq e kombinuar me një dantellë të zezë.

Nuk dihet nëse kjo zgjedhje e Rita Orës ka lidhje me ngjyrat që përfaqëson flamuri shqiptar luq e zi pas ngjarses së bërë publike pak ditë më parë ku ajo performoi me flamurin serb.  Pas ngjarjes ajo tha se nuk e kishte kuptuar se flamuri është serb.

Rita, e cila është e martuar me regjisoren Taika Waititi, 48 vjeçe, dukej mjaft  tërheqëse teksa po zbriste në varkë përpara se të ndryshonte pamjen e saj të ardhshme. 

Më pas ajo  u shfaq  e gjitha në të zeza.

Dhe vjeshja e tretë ishte një fustan argjendi pa rripa me rruaza të rënda.

Festivali i 80-të Ndërkombëtar i Filmit në Venecia organizohet nga La Biennale di Venezia dhe drejtohet nga Alberto Barbera.

Festivali u hap me premierën e filmit italian të Luftës së Dytë Botërore Comandante, me regji të Edoardo De Angelis. 

Ngjarja mbyllet me një dramë në gjuhën spanjolle të Netflix, Society of the Snow

Publikuar nga Publik Media